Новинки мистецької освітньої взаємодії з дошкільниками

1 груд. 2021
Імплементація Державного стандарту дошкільної освіти викликає багато запитань у практиків. Тому вийти з лабіринту запитань щодо нововведень намагались учасники засідання професійної спільноти керівників музичних «Музична скарбничка», яке відбулося на базі закладу дошкільної освіти №49 «Кріпиш» у дистанційному форматі.

У інформаційному блоці вихователь-методист садочка №49 Віра Рязанцева акцентувала увагу слухачів на тому, які зміни відбулись у оновленій редакції Базового компоненту дошкільної освіти, висвітлила зміст та умови реалізації освітнього напряму «Дитина у світі мистецтва», підкресливши, що домінантою формування мистецько-творчої компетентності дитини дошкільного віку є eмoційнe тa чуттєвe cприймання мистецтва та краси довкілля. Очільниця спільноти, керівник музичний ДНЗ №25, Ірина Чамор під час міні-лекції «Особливості організації мистецьких спілкувань» зазначила, що альтернативою занятійній системі є мистецькі або художньо-педагогічні спілкування, під час яких мистецька освітня взаємодія з дошкільниками здійснюється на основі діологу, гри, пізнання, експериментування, дослідження, вправляння та набуття досвіду шляхом спроб і помилок. Позитивні емоції стимулюють пізнавальну активність. Одна з таких емоцій — відчуття успіху. Презентація «Створення ситуації успіху – трамплін для самовираження дитини», яку підготувала практичний психолог ДНЗ №49 Лариса Пискун, дозволила переконатись, що саме музика займає особливе місце у формуванні успішної особистості в дошкільний період. Як по-сучасному ознайомлювати дітей із мистецтвом, комплексно та інтегровано формувати їхню життєву компетентність, керівники музичні змогли побачити під час перегляду відеозапису інноваційної форми освітньої взаємодії - артспілкування «Його Величність – Ритм», яке підготували керівники музичні ДНЗ №49 Ірина Ісаєва та Олена Багдасарян. Слухачі взяли активну участь в обговоренні кожної форми роботи, що показало щиру зацікавленість практичними знахідками колег та бажання впроваджувати «новинки» мистецької освітньої взаємодії в особистий досвід роботи.

45c89841b1096c086c7b68953cac1b3f.md.jpg

f25a6e3488ba8c18448143a7b9bfa96e.md.jpg