Важливим завданням патріотичного виховання в закладі дошкільної освіти є прищеплення дітям чіткого знання власної історії, культури, мистецтва тощо. Одним із майданчиків, на якому можна виховати в дітей патріотизм та заглибити їх у дивовижно розмаїтий світ української культури є музичні заняття.

Тому консультантом центру професійного розвитку Іриною Нікітіною було проведено колективне консультування керівників музичних та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти громади з теми: «Формування основ патріотизму засобами музичної діяльності дошкільників». Метою заходу було формування компетентності  педагогів щодо форм і методів національно-патріотичного виховання дошкільників у різних видах музичної діяльності,  конкретизація та узагальнення знань щодо використання джерел та засобів виховання патріотизму.

Слухання високохудожніх зразків української класичної музики та бесіда з приводу прослуханого твору; цікаві бесіди про відомих українських співаків, композиторів, їх творчий шлях; ознайомлення і зацікавлення дітей українськими народними інструментами, грою на них; використання народних звичаїв, обрядів, ігор на святах, розвагах; розгляд ілюстрацій народознавчого змісту та бесіда у поєднанні з музикою; вивчення елементів народного танцю; вивчення українських народних пісень та їх виконання – ось неповний перелік форм музичної діяльності патріотичного спрямування, які треба активізувати та наповнити  ними життя дошкільнят.

Плекаймо разом українське дошкілля!