Подолання конфліктів та стресів

СТАБІЛІЗУЄМО ЕМОЦІЙНИЙ СТАН. ВПРАВА "РАНКОВЕ СЛУХАННЯ"

Ранок особливо добре підходить для тренування слухати уважно. Спробуйте це: коли ви прокидаєтеся, замість того, щоб увімкнути телевізор, ваш iPhone або комп’ютер, просто слухайте. У сільській місцевості це можуть бути звуки птахів чи тварин. У місті ранок починається з таких звуків: збір сміття, будівництво, рух транспорту, звуки дверей, що відкриваються, ніг, що гуляють коридорами, чиїхось голосів. Прислухайтеся до м’яких звуків. Зосередьте всю свою увагу на одному звуці, поки він не зникне, а потім нехай до вас прийде інший. Коли думки приходять у ваш розум, обережно відпустіть їх і поверніться до звуку. Потім встаньте з ліжка і насолоджуйтеся звуком води з крану та шумом чайника. Перебуваючи на вулиці, зверніть увагу на листя, що шурхотить, сонце, яке світить, вітер, який легенько дмухає вам в обличчя. Самі того не помічаючи ви зрозумієте, що відволіклися від думок та змістили центр уваги. Тренуйте цю вправу коли відчуваєте що думки повністю вас поглинають.

ОБЕРЕЖНО! СТРЕС!

Науковці стверджують, що на ефективність роботи педагога дуже сильно впливає емоційний і фізичний стан, стабільність якого залежить від багатьох факторів. Дуже важливо сформувати позитивне ставлення до власної особистості та вміти поліпшувати власний стан здоров’я. Тому, питання стресостійкості та знаходження психологічної рівноваги в педагогічній діяльності є актуальним.

ШКАЛА ПРОФЕСІЙНОГО СТРЕСУ

На наш фізичний стан, на ставлення до себе впливає все, що нас оточує. І професійна діяльність посідає не останнє місце серед чинників. Як відомо, робота вчителя пов’язана з численними перенавантаженнями і нервовим переживанням. Це нерідко призводить до стресових станів і навіть неврозів.