Відбулось засідання міської професійної спільноти вчителів математики закладів освіти Бахмутської міської територіальної громади

23 жовт. 2021
Творчою групою міської професійної спільноти вчителів математики міста Бахмут був проведений семінар з теми «Впровадження наскрізної лінії "Громадянська відповідальність" на уроках математики».

Метою проведення семінару було розкрити сутність поняття «громадянськість» і його складових, показати особливості реалізації наскрізної лінії «Громадянська відповідальність» на уроках математики. Учасників семінару привітала Наталя Томачинська, директор КУ «ЦПРПП Бахмутської міської ради» та Тетяна Лисиченко, керівник професійної спільноти вчителів математики. Теоретичне обґрунтування теми надала учитель математики Бахмутської школи № 12 Людмила Захаренко. Вона окреслила основні завдання нової освітньої реформи, нагадала поняття наскрізних ліній компетентностей учнів та способи їх реалізації на уроках. Учителі математики Інна Порохня (ЗОШ № 9) та Наталя Павлова (ЗОШ № 12) звернули увагу на важливість використання задач, що стосуються визначних місць України та її історії для виховання почуття гордості за свою країну. Фрагменти уроків, що спрямовані на вирішення проблемних та дослідницьких задач, задач на формування відповідального та свідомого громадянина суспільства, запропонували вчителі НВК №11 Вікторія Миронова, Тетяна Ніколаєва та Олена Петрачкова. Керівник творчої групи, вчитель математики Бахмутської школи № 12 Ірина Ердик, підсумувала, що формувати свідомого громадянина, патріота й професіонала найбільш ефективно можна в процесі розв’язування спеціально дібраних задач, а саме задач про права і обов’язки громадянина України, права людини і механізми їх захисту, права дитини. Семінар показав спектр можливостей вчителя математики формувати в учнів відповідальність за власні суспільно значимі дії і вчинки, уміння передбачати їх наслідки; толерантне ставлення до інших людей, систему загальнолюдських і національних цінностей, повагу до державних символів, історії, культури.

3176ecbfd318100428cf8e9a5e8f1de0.md.jpg

6a440ae9cf7a57ea916b2b1b076c5e4b.md.jpg