Місячник шкільних бібліотек у Покровському НВК

16 жовт. 2020
Людина і природа… Філософи, поети, художники усіх часів і народів віддають данину цій вічній і актуальній темі. Та ніколи вона не стояла так гостро, як у наші дні, коли загроза екологічної кризи, а може й катастрофи, нависла над людством і проблема екологізації матеріальної і духовної діяльності людини стала життєвою необхідністю.

Носієм екологічної культури повинна бути кожна людина і формування цієї культури треба починати  ще з ранніх років.

За умови погіршення екологічної ситуації в Україні, гостро постає питання щодо поліпшення екологічної освіти підростаючого покоління. 1 жовтня в Покровському НВК стартував місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Під час місячника бібліотекарем Людмилою Петренко була оформлена книжкова виставка «Скарби заповідної природи України» та виставка однієї книги «Золоті сторінки народної медицини», проведена екологічна година «Екологія природи, екологія душі», упродовж якої розповідалося про екологічні проблеми навколишнього середовища. Учні долучилися до гри «Підкажи словечко», слухали вірші про природу.

Діти взяли участь в екологічній вікторині «Цікаве природознавство», збирали природний матеріал, з якого потім робили поробки.

Людмила Петренко провела бібліотечний урок, де ознайомила школярів із періодичними виданнями, а саме з науково-популярним природничим журналом для дітей «Колосок» та пізнавальним журналом «Яблунька». Особливу увагу було присвячено рубриці «Людина і екологія» в журналі «Колосок».

З метою визначення екологічних знань, Людмилою Петренко було проведено анкетування «Природа навколо нас», аналіз результатів якого показав, що діти усвідомлюють необхідність бережного ставлення до довкілля, розуміють, що екологічні проблеми існують і що ці проблеми треба вирішувать.

Проведені заходи мають єдину мету – допомогти змінити своє ставлення до природи та усвідомити, що  без виховання екологічного світогляду вирішити екологічну проблему неможливо.

0582251fdc79ea49b7fdc5f446fa9f02.md.jpg

24e3ac150308cf5e2a42a5247feecf7d.md.jpg